Info pro rodiče nových dětí

Pokyny pro rodiče 2021/22

pravidla rodiče docx

Co potřebuje dítě do MŠ:

Děti potřebují pohodlné oblečení do třídy. Nedávejte dětem oblečení, které nesmí vůbec zašpinit (během dne ve školce se můžou stát různé nehody při práci s barvami, při jídle atd.). Dejte dětem pohodlné bačkůrky (nedávejte dětem pantofle a jinou podobnou obuv - ve školce hrajeme pohybové hry atd., děti by byly omezeny v pohybu).

Dále potřebují oblečení na zahradu, či na vycházku, přizpůsobené počasí.Na jaře i na podzim děti potřebují vhodnou gumovou obuv pro případ, že by bylo venku mokro. V zimě se přimlouváme zvláště u těch nejmenších za palcové rukavice, prstové si většinou neumějí sami obléknout a určitě víte, jak je složité, dětem do nich jednotlivé malé prstíčky navléci. V teplejších dnech nezapomínejte na pokrývku hlavy.

V taštičce, která visí každému dítěti na háčku u jeho značky, by měly být náhradní věci na převlečení při drobných nehodách (polití, promáčení z venku atd.) -spodní prádlo, tričko, ponožky, punčocháče....

Do této taštičky také ukládáte oblečení, v kterém s Vámi děti přišly, a v kterém chcete, aby odešly domů. Oblečení na vycházku, či na zahradu dejte dětem do poličky, bundy, oteplováky na háček.

Děti, které budou ve školce na spaní, si přinesou pyžámko v pondělí a v pátek si ho většinou odnášejí na vyprání domů. Předškolní děti pyžamo nenosí, jdou si pouze odpočinout a ve zbylém čase pracují na předškolních dovednostech.

Pokud nechcete o oblečení přijít (stává se, že např. úplně stejné tepláky mají i tři děti najednou), podepište je dětem nebo na něm udělejte značku.

-Při příchodu do školky ukažte dětem, co si mají vzít na sebe na zahradu, popřípadě na vycházku, aby poznaly své oblečení.

 

Co by mělo umět dítě při nástupu do školky

  • dodržovat osobní čistotu (být bez plen, umět si říct, že potřebuje na WC)
  • pít z hrnečku
  • jíst samostatně lžící
  • vysmrkat se do kapesníku
  • s dopomocí se obléknout