Info pro rodiče nových dětí

Co potřebuje dítě do MŠ:

Děti potřebují pohodlné oblečení do třídy. Nedávejte dětem oblečení, které nesmí zašpinit , jelikož během dne ve školce, se můžou stát různé nehody při práci s barvami, při jídle atd. Dejte dětem pohodlné bačkůrky - uzavřené (nedávejte dětem pantofle, crocs a jinou podobnou obuv!!! - ve školce hrajeme pohybové hry atd., děti by byly omezeny v pohybu).

Dále potřebují oblečení na zahradu, či na vycházku, přizpůsobené počasí. Na jaře i na podzim děti potřebují vhodnou gumovou obuv pro případ, že by bylo venku mokro. V zimě se přimlouváme za palcové rukavice, jelikož prstové si děti většinou neumějí samy obléknout a určitě víte, jak je složité, dětem do nich jednotlivé malé prstíčky navléci. V teplejších dnech nezapomínejte na pokrývku hlavy.

Do tašky, která visí každému dítěti na háčku u jeho značky,dejte dětem náhradní věci na převlečení při drobných nehodách (polití, promáčení z venku atd.) - spodní prádlo, tričko, ponožky, punčocháče...

Do této taštičky také ukládáte oblečení, v kterém s Vámi děti přišly, a v kterém chcete, aby odešly domů.

Oblečení na vycházku, či na zahradu dejte dětem do poličky, bundy a oteplováky na háček. Oblečení určené na ved dětem ukažte. Budou tak vědět, co je jejich a co si mají oblékat.

Děti, které budou ve školce na spaní, si přinesou pyžámko v pondělí a v pátek si ho odnášejí na vyprání domů. Předškolní děti pyžamo nenosí, jdou si pouze odpočinout a ve zbylém čase pracují na předškolních dovednostech.

Vážení rodiče, dbejte na to, aby si Vaše dítě poznalo svoje oblečení, popřípadě oblečení viditelně označte, aby nedocházelo k záměnám.

 

Co by mělo umět dítě při nástupu do školky

  • dodržovat osobní čistotu (být bez plen, umět si říct, že potřebuje na WC)
  • pít z hrnečku
  • jíst samostatně lžící
  • vysmrkat se do kapesníku
  • s dopomocí se obléknout