Školka a historie

Naše mateřská škola patří k nejstarším mateřským školám. Provoz v ní byl slavnostně zahájen 31.8.1958.

Jsme trojtřídní MŠ rodinného typu, která se nachází v nové zástavbě města Příbram – na sídlišti. Patří k nejstarším mateřským školám.

Leží mimo hlavní komunikaci uprostřed zahrady obklopena činžovními domy. V bezprostřední blízkosti je Kulturní dům, který umožňuje účastnit se mnoha kulturních akcí. Také sportovní areál města máme na dosah, proto využíváme k nadstandardním aktivitám – plavecký výcvik, kurz bruslení, dopravní hřiště.

Zaměřujeme se na předškolní výchovu ve spolupráci pedagogicko-psychologickou poradnou.

Pracujeme podle Rámcového programu předškolního vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní a širokou nadstandardní péči o všechny děti naší školy.

Dětem nabízíme kvalitní péči a možnosti rozvoje schopností a dovedností nejen ve velmi pěkně vybavených třídách, ale také na naší rozlehlé, dobře rozvržené školní zahradě, kde mají příležitost využít velké množství těch nejmodernějších herních prvků, ale také dopravní hřiště včetně značek, ke kterému jsme dětem pořídili odstrkávadla, odrážedla, koloběžky i kola.

V zimním období, pokud je sníh, využívají děti kopec, který se nachází na naší zahradě u dopravního hřiště, k sjíždění na lopatkách.

Během roku také navštěvujeme s dětmi solnou jeskyni, chodíme na plavání (nejmladší děti nechodí).Ve spolupráci s Ekocentry pořádáme pro děti výlety za zvířatky a specialisté z ekocenter jezdí k nám do školky s ekoprogramy. Navštěvujeme Hornický domeček, který pod záštitou Hornického muzea nabízí dětem ukázky Velikonočních a Vánočních tradic. Každé jaro máme Dopravní školičku ve spolupráci s Městskou policií Příbram a Nemocnicí Příbram. Během jara a podzimu podnikáme výlety do přírody, doprovázené různými soutěžemi pro děti.